bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Koronavirus

Čerkez: Blagi pad broja novozaraženih u FBiH

Više od 90 posto hospitaliziranih nisu cijepljeni objema dozama, a najviše umiru stariji od 60 godina.
30.09.2021. u 15:11
text

U Federaciji Bosne i Hercegovine trenutno se bilježi za 16 posto manji broj novozaraženih osoba koronavirusom u odnosu na broj u proteklom tjednu.

Za pet posto je više hospitaliziranih pacijenata, a od njih 521, trenutno su 43 na respiratoru.

Stopa smrtnosti raste iz tjedna u tjedan, rekao je Goran Čerkez, pomoćnik federalnog ministra zdravstva, upoznavajući izaslanike na današnjoj sjednici Doma naroda Federalnog parlamenta o trenutnoj epidemiološkoj situaciji u FBiH.

Više od 90 posto hospitaliziranih nisu cijepljeni objema dozama, a najviše umiru stariji od 60 godina. Ta populacija je cijepljena u omjeru oko 30 posto.

Čerkez je za sljedeće razdoblje najavio dopremu oko 600.000 cjepiva u FBiH, najviše od proizvođača Pfizer, a dio od navedenog broja i doza Johnson&Johnson te AstraZeneca.

Ljetno razdoblje je bio izuzetno stabilno, dok trenutno najviše zabrinjava velika stopa smrtnosti, izraženija što pacijent ima više godina, zaključio je Čerkez.

 

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO