Umro je Bata Živojinović. Čovjek kojeg će mnogi pamtiti kao lika koji se pojavljivao u svakom filmu u nedjelju ujutro nakon emisije o čeličnoj vojsci. Neki ga žale, neki oživljavaju njegove epizode iz devedesetih, neki ga veličaju zbog broja uloga i broja ubijenih ''švaba''.
Klinci na Facebooku pak miruju. Nije Bata za šeriranje i za osvajanje pičoka. Njegova smrt zatvorila je još jedna vrata u dugom hodniku odlazaka. Ovi što ostaju, većinom i jesu samo za zalijepiti na zid.
Iz zatvora u izgradnji odneseno sve što se moglo odnijeti. Naslov je to kojim se cirkusu od države dodaje još jedna kruna i to iz izcirkusiranog bezglasačkog Mostara.
Za nadati se da će zatvor biti strože čuvan kad u njemu budu zatvorenici.
Čini se kako je Dan mladosti izvjetrio ove godine. Nisu se mediji i javnost toliko puhali i ložili oko izmišljenog Titovog rođendana. Mladost se danas ipak spominje u drugom tonu i na izlaznim vratima.
Tako je federalni premijer Fadil Novalić opet opalio po mladima. Premijer, koji osim o agendi većinom priča o našoj dubokoj psihologiji, kaže kako mladi odlaze jer je svijet šaren i jer ne mogu zauzdati mladenački duh.
Rekao je kako neki mladi odlaze iz BiH iako imaju dobre poslove.
"To im je izazovno'', zaključio je Novalić i poručio kako svima koji su ga kritizirali akcijom #FadileOprosti on oprašta. No, sigurno je veći izazov ostati ovdje, nego otići. Oprostio to Fadil, ili ne.
Čak osam tijela formirano je kako bi se pratila korupcija. No, pitanje je što mi svi imamo od toga kad se praćenje ne pretvara u lov i kažnjavanje i kad vjerojatno sjedanje u neko od tih tijela počinje nekim vidom korupcije.
Svjesna težina mjera na kojima Zapad uporno inzistira i činjenje da ne može riješiti nagomilane probleme s radnicima, Vlada Federacije odlučila je zabraniti prosvjedovanje.
Tvrdeći kako je zabrana prosvjedovanja na prometnicima ustvari alat kojim će se zaštiti ''sigurnost građana, promet putnika i roba i ekonomsko-financijski tokovi, vlada je zapravo napravila nove torove.
Svoje nezadovoljstvo nećete moći podijeliti s drugima i, blokiravši život države kako biste upozorili da država blokira vaš, moći ćete prosvjedovati samo u svoja četiri zida ili tamo gdje vlasti pronađu, kako to vlada reče, ''adekvatna mjesta predviđena za okupljanja građana i/ili pravnih osoba, radi javnog izražavanja političkih, socijalnih i drugih uvjerenja i interesa''.
Dakle, najbolje bi nam bilo svoje nezadovoljstvo iskazivati po granama. Ionako nas smatraju majmunima.
Specijalnog gosta summita u Sarajevu talijanskog predsjednika nije imao tko dočekati. Kako je najavljen kao specijalni gost, tako je Sergio Mattarella dobio i specijalni doček. Dogradonačelnik Sarajeva dočekao je Talijana u sarajevskoj zračnoj luci. Do tada je troglavo i šesteroruko Predsjedništvo dočekivalo neke svoje goste. Da su recimo predsjednici Srbije, Turske i Hrvatske dobili titulu posebnog gosta sarajevskog summita – na kojem je, budi usput rečeno, zaključeno kako se još nismo pomirili – ne bi se lideri mogli nagurati tko će biti pravi domaćin.
Nakon što smo odgledali finale Lige prvaka u kojem je jedina mrlja bilo Pepeovo glumljenje, prijateljski susret zmajeva bez vatre sa Španjolskom pokazao je drugu stranu nogometa. U prijateljskoj utakmici onako je prijateljski kapetan nogometne reprezentacije BiH pošamarao Španjolce i još jednom dokazao kako u njemu postoji nešto jače od nogometaša.