Ne može kod nas drugačije. Kampanja je umjesto ispraznih mlataranja jezicima, krenula i šaketanjem pa je aktivist SNSD-a šakama poslao poruku kandidatu PDP-a. Uvijek smo voljeli snagu argumenata.
Zgraža se prezgrožena javnost u Bosni i Hercegovini nad viješću da je političarka porijeklom iz BiH u uređenom svijetu vježbala gađanje iz pištolja pucnjevima u sliku Bogorodice. To što mi kod sebe gađamo, to ne vidimo.
Predstava se nastavlja. Podstanari su kao probudili duhove i oživjeli pravednike pa se traži sjednica na kojoj bi se raspravljalo o smjeni predsjedatelja hercegovačko-neretvanske Skupštine, Džafera Alića, koji je sebe proglasio vlasnikom a sve, koji nisu kao on i kao njegovi, podstanarima. Jasno je svima da je afera Podstanari dvostruka pobjeda. SDA je pokazala da može reći što god hoće, a svi oni s H predznakom, pogotovo oni s najvećim H, mogu opet glasno zakukati. Dogoditi se neće ništa. Ni sjednica, ni smjena.
Bitno je da se oštre škare za presijecanje vrpci u predizbornim rezanjima naše stvarnosti.
Padaju opet velike ribe. Opet sa zakašnjenjem. Grijesi vodstva Autocesta Federacije BiH došli su na naplatu. Policija najavljuje da će ribe i dalje padati. Ako ne pobjegnu iz zemlje i ako htjedne politika.
Tiho se oglasio Vlasnik. Kaže da je priča o podstanarima izvučena iz konteksta iako nije. Oglasili su se i stranci, koji su jedini podstanari u BiH. Balon skandala ne može se napuhati koliko bi trebalo.
Dok se ove godine glume najozbiljniji izbori do sada, s tehnologijom koja će kao spriječiti krađu glasova, s kaznama za preuranjene kampanje ali ne i za kampanje koje iskorištavaju javni novac, država ne zna kako će prevesti glasačke listiće do birališta. Tenderi padaju. Izbornom povjerenstvu nudi se vojska. Nitko ne dovodi u pitanje mogućnost da nestašni vojnici šaraju nešto po listićima i po nečijoj potrebi.
Radnici u BiH, pokazalo je istraživanje, ne žele raditi nedjeljom. Isto istraživanje pokazalo je i kako bi radili nedjeljom za 100 KM na plaću. Baš smo jeftini.
Javio se šef vlasnika. Bakir Izetbegović kaže kako moramo razumjeti da se dužnosniku SDA u Mostaru otelo to što je rekao i da trebamo prijeći preko toga. Otelo se i njemu više puta.
Prva frizura Federacije BiH kaže da je stanje u Elektroprivredi katastrofalno te da je zbog toga morala poskupjeti struja. U prijevodu, Nermin Nikšić je rekao kako će građani opet platiti greške i loše poteze upravljača javnih poduzeća. I njima se, valjda, otelo.
Otima se i statistika. Potrošačka košarica teška je preko 3.300 KM. I preko toga će se prijeći.
Nije se otelo direktoru zvorničkog centra za socijalni rad. On je, prije nego li će otići u mirovinu, u tom centru zaposlio svoje dvije kćeri. Nije to otimanje. To se zove očinska ljubav.
Onima kojima su puna usta okoliša i papiri njegove zaštite toliko je stalo do njihova posla da su studiju o vjetroelektranama prepisali s Wikipedije. Napredujemo. Federalno ministarstvo okoliša i turizma ozbiljno je shvatilo Internet.
Objavljeno je kako su sve blagajne u Federaciji u plusu. Sada vlastodršci i novcodršci mogu šta hoće. Još sada kad je u tijeku predizborna kampanja, s toliko novca može se obećati bilo šta. Kao recimo da za deseto dijete dobijete 10 tisuća KM. Posao je težak, a para laka.
Umirovljenici pripremaju bunu u Federaciji. Mladi šute kao da je starost daleko.
Petak 13. Analiziraju se tumačenja o nesretnom danu. Čini se da su u silnim važnim datumima ove zemlje i silnim obećanjima o ključnim danima svi dani bili petak i to 13.
Petak je, inače, državnim aparatima u BiH, zbog kojih je država na aparatima, najdraži dan u tjednu jer se s posla može zbrisati ranije. Građane, kao one za koga oni u aparatu rade, ponašaju se kao nezainteresirane gazde. Zato gazde za koje građani rade ne poštuju ni petak ni svetac.
Predsjedatelj vječno posvađanog Predsjedništva BiH, Denis Bećirović, posjetio je turskog predsjednika kojem je svojedobno Bakir Izetbegović iznajmljivao Sarajevo za potrebe predizbornog skupa.
Nahvalila je PR-služba Bećirovićev i Erdoganova razgovor, baš kao što je i Bećirović nahvalio sultana i Tursku i njezin odnos prema BiH zaboravivši napomenuti da je prijateljska zemlja ignorirala državu tako što joj nikad nije otkrila gdje je bjegunac od pravosuđa Sakib Mahmuljin.
Čudni su znaci prijateljstva.
Nakon što smo urlikali da nam vrućine ništa ne mogu, spustile su se kiše i potopile dobar dio Europe. Živimo kao da je sve naše i kao da to sve ne može nestati za tren.
Stavovi izneseni u kolumnama i komentarima osobni su stavovi autora i ne odražavaju nužno stav redakcije portala Bljesak.info. Navedeni stavovi ne odražavaju ni stav bilo koje ustanove, subjekta ili objekta s kojima je povezan autor.