bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Kakva ironija

Trump pohvalio engleski liberijskog predsjednika – službeni jezik Liberije

Trump je u Bijeloj kući pohvalio engleski predsjednika Liberije, zemlje gdje je engleski službeni jezik, tijekom sastanka s afričkim čelnicima.
09.07.2025. u 22:05
text

Američki predsjednik Donald Trump u srijedu se sastao s čelnicima pet afričkih država, među kojima su predsjednici Gabona, Gvineje-Bisau, Liberije, Mauritanije i Senegala.

Sastanak je održan u Bijeloj kući u sklopu trodnevnog samita, tijekom kojeg će afričke zemlje, za koje trenutno vrijede carine od 10 posto na izvoz njihovih proizvoda u Sjedinjene Američke Države, pokušati pregovarati o boljim trgovinskim uvjetima.

Samit je dio Trumpove politike pod geslom ''trgovina, a ne pomoć''.

Tijekom sastanka, Trump je posebno pohvalio znanje engleskog jezika predsjednika Liberije, Josepha Nyumaa Boakaija.

''Hvala, tako dobar engleski. Prekrasan engleski. Gdje si naučio tako lijepo govoriti?'' upitao je Trump predsjednika Boakaija, iako je engleski službeni jezik u Liberiji.

Boakai se na trenutak zbunio, a zatim sramežljivo odgovorio da je engleski naučio u Liberiji, prenosi Jutarnji.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO