HRS traži da Drežnjak da otkaz: "Odgajati mogu samo odgojeni"
Hrvatska republikanska stranka reagirala je na objavu vijećnika u Gradskom vijeću Grada Mostara i ravnatelja JU "Odgojni centar" Mirze Drežnjaka, koji je pozvao građane da svoje smeće donesu iza Gradske vijećnice.
Iz HRS-a su poručili kako je riječ o nezakonitom i neprihvatljivom postupku, navodeći da je Drežnjak, uz poziv građanima, vijećnike nazvao "smećarima", a gradonačelnika "otpadom".
"Odgajati mogu samo odgojeni"
"Očito neodgojeni vijećnik Mirza Drežnjak trebao bi napustiti mjesto ravnatelja Odgojnog centra", naveli su iz HRS-a u priopćenju.
Kako ističu, Drežnjak je vijećnik u drugom mandatu, dio vladajuće koalicije s HDZ-om u Gradu i Županiji, ali i ravnatelj javne ustanove od posebnog značaja za djecu u riziku.
"Da je to uradio bilo koji građanin Mostara, frustriran stanjem komunale u gradu, možda bismo razumjeli, ali kad to uradi jedan vijećnik, dio vladajuće koalicije s HDZ-om i u gradu i u županiji, ujedno i direktor, to je u najmanju ruku neprihvatljivo", naveli su.
Iz HRS-a dodaju kako ne znaju što je nagnalo Drežnjaka na takav postupak.
"Ne znamo što je nagnalo Mirzu na ovakav postupak, jesu li to pritisci građana koji drže da nije opravdao njihovo povjerenje ili je nešto sasvim drugo u pitanju. Mi svakodnevno osjećamo frustracije radi nesposobnosti podobnih vladajućih elita kojima pripada i Mirza pa nikoga ne vrijeđamo", poručili su.
Dodali su kako probleme nastoje adresirati kroz djelovanje u parlamentarnim klupama, jer su ih, kako navode, građani za to birali.
"Nisu nam dali povjerenje da se u ovako teškim i zahtjevnim trenucima igramo populističkih igara. Posebno ne onima koji su dio vlasti i u Gradu i u Kantonu. Energija se treba usmjeriti u iznalaženje rješenja", navodi se u priopćenju.
HRS tvrdi kako je objavom poslana loša poruka prema JU "Odgojni centar" i njegovim štićenicima.
"Odaslana je loša poruka prema JU Odgojni centar, kao i njegovim štićenicima te ćemo zbog ovoga tražiti njegovu odgovornost i javnu ispriku, jer odgajati mogu samo odgojeni", poručili su.
Kritika i prema HDZ-u
Iz HRS-a su se osvrnuli i na šutnju stranke kojoj pripada gradonačelnik Mostara Mario Kordić.
"Žalosti također činjenica kako stranka kojoj pripada gradonačelnik Kordić šuti na ova vrijeđanja, kao i cijelu katastrofu koja se dogodila na deponiji, ali to njima na dušu i obraz", naveli su.
Dodali su kako će nastaviti, kako tvrde, štititi građane i institucije od loših politika i odluka.
"Mi ćemo nastaviti štititi građane i institucije od loših politika i odluka, kao i kolege od prizemnih uvreda tko god ih uputio i kome god ih uputio", zaključili su iz HRS-a.
Kordić se ranije oglasio
Gradonačelnik Mostara Mario Kordić ranije se posebnom objavom "zahvalio" predsjedniku Kluba Bošnjaka u Gradskom vijeću Mostara Mirzi Drežnjaku na, kako je naveo, neprimjerenom postupku i još nepristojnijem komentaru koji je objavio na društvenim mrežama.
Podsjetimo, Drežnjak je pozvao građane Mostara da svoje smeće odlože na "novu pretovarnu stanicu" na parkingu Gradske vijećnice, gdje je, sudeći prema objavi, i sam odložio nekoliko vreća smeća.
"Čini mi se najprikladnija lokacija da ne tražimo ni južno, ni sjeverno, već pred kuću svih građana Mostara. Ima dovoljno mjesta za pretovar, a čini mi se neće neku ni prirodu ugroziti osim možda sve nas vijećnike smećare koji trpimo najveći otpad među nama Gradonačelnika", napisao je Drežnjak.