Članica Predsjedništva BiH i dopredsjednica SNSD-a Željka Cvijanović poručila je kako je dijalog ključ rješenja i da će se dijalogom stvari i rješavati kad sve ovo ludilo prođe.
Na pitanje Srne da komentira priopćenje stranaka Trojke da sa, kako kažu, "organizatorima i izvršiteljima napada na ustavni poredak i bjeguncima od pravde nema razgovora", Cvijanović je odgovorila da ne zna, zapravo, ni koliko je njihov odgovor u vezi s pozivima SNSD-a za razgovor relevantan ni za ovo vrijeme, a ni za ono koje dolazi.
"U ovom vremenu su potkapacitirani, a u budećem će biti irelevantni. Važno je da SNSD poziva na razgovore i dijalog, kao što je važno i da zagovara državu koja će biti istinski ustavna i djelovati na principima istinske vladavine prava. Vrijeme za okončanje eksperimentalne faze, koja je neopravdano dugo trajala, polako ističe", naglasila je Cvijanović.
Rekla je kako ne smatra da je Trojka sposobna da to prepozna, ali ni da sudjeluje u bilo kojem ozbiljnom procesu.
"Njima je potreban strani kormilar, pa makar nasukao brod na stijene, jer sami nisu sposobni bilo čim da upravljaju. Vrlo smo strpljivi kao SNSD i vrlo osviješteni šta su prednosti zdrave u odnosu na nezdravu državu", navela je Cvijanović.
Rekla je kako je Republika Srpska stabilna zato što u njoj nema na vlasti takvih poput Trojke, a ni onih što mešetare sa Trojkom.
"U Republici Srpskoj vlast i pobjednike biraju građani, a ne veleposlanici i schmidtovi. Zato branimo legitimitet onih koji su demokratski izabrani i koji djeluju u skladu s onim što piše u Ustavu", navela je.
Što se Trojke tiče, dodala je Cvijanović, ''možda će postati relevantni kada uspiju da promole nos ispod tuđih kaputa, i to ako ih u međuvremenu birači ne pošalju u kolektivnu političku mirovinu''.
Povodom poziva predsjednika RS Milorada Dodika na dijalog zastupnici stranaka Trojke (SDP, NiP i NS) još jednom su ponovili svoj stav da sa "organizatorima i izvršiteljima napada na ustavni poredak i bjeguncima od pravde nema razgovora".
''Jedini razgovor koji Dodik može imati je s predstavnicima pravosuđa na temu njegove bezuvjetne predaje. Danas, osim Dodika i njegovih marioneta, nitko ozbiljan ne gaji iluziju da umjesto poštovanja pravosudnih i sigurnosnih institucija i podrške njihovom radu treba pregovarati s bjeguncem'', navodi se, između ostalog, u zajedničkom priopćenju stranaka Trojke.