bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Komšić bio protiv

Cvijanović: Imenovanje Krišto velika šansa da formiramo Vijeće ministara

“Upoznati ste da smo imali glasanje – dva za, jedan protiv, ali nas to ne ometa da idemo dalje u proceduru i da gospođa Krišto može da ide dalje u formiranje Savjeta ministara i da se obrati Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, onako kako

Željka Cvijanović, presjedavajuća Predsjedništva BiH, izjavila je da odluka Predsjedništva BiH imenuje Borjanu Krišto za mandatara Vijeća ministara predstavlja veliku šansu i da dođe do novog saziva izvršne vlasti na razini BiH.

"Dva za, jedan protiv" 

“Upoznati ste da smo imali glasanje – dva za, jedan protiv, ali nas to ne ometa da idemo dalje u proceduru i da gospođa Krišto može da ide dalje u formiranje Savjeta ministara i da se obrati Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, onako kako je to propisano”, rekla je Cvijanović nakon sjednice.

Prema njenim riječima, sve predradnje za formiranje Vijeća  ministara su završene u skladu sa propisima.

Prošla sve provjere

“Dobili smo sve potrebne suglasnosti i Krišto je prošla sve potrebne provjere”, podsjetila je Cvijanović i konstatirala da su se stekli uvjeti da Predsjedništvo danas imenuje predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH.

Podsjetimo, Željko Komšić je glasovao protiv, a podršku Borjani Krišto dali su Denis Bećirović i Željka Cvijanović.

comment icon
svi komentari (0)
POVEZANO