U Sudu Bosne i Hercegovine danas je nastavljeno suđenje bivšem komandantu Petog korpusa Armije Republike BiH, Atifu Dudakoviću, optuženom za zločine u više krajiških općina.
Na suđenju je vještak Tužiteljstva BiH nastavio s izlaganjem nalaza vezanih uz ekshumaciju i identifikaciju sedam žrtava, pri čemu je istaknuo da su na većini tijela pronađeni dijelovi vojničke odjeće. Vještak sudske medicine Željko Karan naveo je da su posmrtni ostaci većinom u skeletnom stanju, uz višestruke prijelome kostiju.
Dudakoviću i ostalim optuženima sudi se za zločine na području Bosanskog Petrovca, Ključa, Bosanske Krupe i Sanskog Mosta, uključujući ubojstva više od 300 osoba, progone i uništavanje vjerskih objekata.
Uoči ročišta, pred Sudom BiH okupili su se članovi udruga civilnih žrtava, branitelja i veterana, koji prate proces.
Nastavak suđenja zakazan je za 10. ožujka.