Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Uborak

Grad Mostar obavijestio građane da ne izlaze na otvoreno zbog požara i dima

''U slučaju pogoršavanja situacije, javnost će biti blagovremeno obavještena'', navedeno je.
22.06.2026. u 12:26
text

''Građanima se preporučuje da izbjegavaju boravak na otvorenom u neposrednoj blizini zahvaćenoga područja, drže zatvorene prozore i vrata te prate informacije koje objavljuju nadležne institucije'', objavio je Grad Mostar zbog požara na Depiniji Uborak.

''Obavještavaju se građani da je na području JP Deponija primijećena povećana pojava dima u okolini. Nadležne službe prate situaciju i poduzimaju potrebne mjere, gdje je uključeno vatrogastvo i zračne snage. U slučaju pogoršavanja situacije, javnost će biti blagovremeno obavještena'', navedeno je.

Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji. U gašenje su, uz vatrogasne snage, uključeni air-tractori i vojska.

Požar je velikih razmjera, a osim same deponije, vatra je zahvatila strojeve i objekte javnog poduzeća.

POVEZANO