Hujdur o požaru na deponiji: "Ovo je potpuna apokalipsa"
"Ovo je potpuna apokalipsa. Mi na ovo upozoravamo punih sedam godina i ništa se nije poduzelo. Pitanje je bilo samo kada će se dogoditi katastrofa širokih razmjera", rekao je član Udruženja "Jer nas se tiče" i zastupnik NiP-a u Skupštini HNŽ-a Omer Hujdur za Bljesak.info.
Istaknuo je kako se dim s deponije širi prema Mostaru i Čapljini te da se "jedva diše".
"Ne znam što reći. Očekujem da netko odgovara. U sedlu koje gori zabranjeno je odlaganje otpada od strane Federalnog inspektorata, ali Grad i deponija to nisu poslušali i nastavili su s odlaganjem", kazao je Hujdur.
Posebno je upozorio na način odlaganja otpada, tvrdeći kako odloženi otpad nije bio propisno prekriven.
"Nije stavljen ni gram zemlje, nije prekriveno zemljom. Odgovornost netko mora snositi po ovom pitanju", poručio je Hujdur.
Podsjećamo, na mostarskoj deponiji u ponedjeljak ujutro izbio je požar, a u gašenje se uključio i Air Tractor. Svi raspoloživi vatrogasci su na terenu.
Zbog dima s deponije pogoršana je i kvaliteta zraka u Mostaru, a vrijednost PM2.5 prema američkom indeksu kvalitete zraka iznosila je 114, što se smatra nezdravim za osjetljive skupine.