Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Priča se ponavlja

Opet gori mostarska deponija, smeće i dalje čeka

I prošlog je ponedjeljka gorjela deponija, a prijem smeća je otežan tjednima…
22.06.2026. u 09:56
text

Na mostarskoj deponiji u ponedjeljak ujutro izbio je požar, a radnici na deponije rade na osposobljavanju strojeva kako bi se oslobodio dodatni prostor za prijem novog smeća.

Gori deponija
Foto: Bljesak.info / Gori deponija

Požar gasi sedam ljudi s tri vozila. Iz JP Deponija nije imao tko odgovoriti na pitanja o požaru i otežanom prijemu smeća.

Podsjetimo, i prošlog je ponedjeljka gorjela deponija, a prijem smeća je otežan tjednima zbog političkih nesuglasica u Gradu i poslovnih natezanja između Komunalnog i Deponije.

Deponija optužuje Komunalno da dugovanja i žali se na probleme sa strojevima pa se krenulo u angažiranje strojeva drugih poduzeća i privatnika, ali je smeće i dalje politički problem koji je kulminirao nakon što je mostarski gradonačelnik. Mario Kordić, smijenio direktora Komunalnog.

Gori deponija
Foto: Bljesak.info / Gori deponija

Uslijedila su prepucavanja i kaos u poduzeću u kojem je dvadesetak ljudi ostalo bez posla, dok pojedini, kako tvrdi Kordić, pod političkim pritiskom ne žele ispunjavati svoje radne obveze.

POVEZANO