Opet gori mostarska deponija, smeće i dalje čeka
Na mostarskoj deponiji u ponedjeljak ujutro izbio je požar, a radnici na deponije rade na osposobljavanju strojeva kako bi se oslobodio dodatni prostor za prijem novog smeća.
Požar gasi sedam ljudi s tri vozila. Iz JP Deponija nije imao tko odgovoriti na pitanja o požaru i otežanom prijemu smeća.
Podsjetimo, i prošlog je ponedjeljka gorjela deponija, a prijem smeća je otežan tjednima zbog političkih nesuglasica u Gradu i poslovnih natezanja između Komunalnog i Deponije.
Požar na deponiji - Uborak, #mostar pic.twitter.com/1Hb3cAQREn
— Bljesak.info (@Bljesak) June 22, 2026
Deponija optužuje Komunalno da dugovanja i žali se na probleme sa strojevima pa se krenulo u angažiranje strojeva drugih poduzeća i privatnika, ali je smeće i dalje politički problem koji je kulminirao nakon što je mostarski gradonačelnik. Mario Kordić, smijenio direktora Komunalnog.
Uslijedila su prepucavanja i kaos u poduzeću u kojem je dvadesetak ljudi ostalo bez posla, dok pojedini, kako tvrdi Kordić, pod političkim pritiskom ne žele ispunjavati svoje radne obveze.
Požar na deponiji - Uborak, #mostar pic.twitter.com/H7ZrdUdiCM
— Bljesak.info (@Bljesak) June 22, 2026

