EHF Euro 2024

Skandinavski okršaj: Svjetski prvaci pobijedili europske

Drugo kolo skupine II Europskog rukometnog prvenstva zaključili su aktualni svjetski prvak Danska i aktualni europski prvak Švedska. Danci su slavili rezultatom 28:27 (17:15) i sada su na vrhu skupine s maksimalnih šest bodova.
Sport / Rukomet | 19. 01. 2024. u 22:20 Bljesak.info

Danski junak bio je Mathias Gidsel koji je zabio čak 10 golova (iz 11 pokušaja).

Iako je Švedska u posljednjih 15 sekundi imala napad za poravnanje, Danska je bila u prednosti tijekom čitavog drugog poluvremena te zasluženo upisala dva boda.

Prvi strijelac Šveđana bio je Hampus Wanne s devet golova.

Norveška je pobijedila Nizozemsku 35:32 u drugom susretu današnjeg programa Europskog rukometnog prvenstva, a Norvežani su do trijumfa došli preokretom u drugom poluvremenu.

Rukometaši Portugala ostvarili su drugu veliku pobjedu u nizu, savladavši reprezentaciju Slovenije s 33:30.

Najbolji strijelac u redovima Portugala bio je Martim Costa, koji je zabio čak 11 pogodaka. Pratio ga je Leonel Fernandez s pet, uz stopostotnu učinkovitost.

Kod Slovenaca se iskazao Borut Mačkovšek sa sedam pogodak, dok je pet dodao Nejc Cehte.