Prva liga FBiH jug

Rukometaši Veleža savladali Bosnu, poravnati na vrhu tabele

Kod gostiju najefikasniji su bili Haris Bračković i Benjamin Čičkušić s po 8 golova, dok je kod Veleža golgeterski najraspoloženiji bio Husein Begović s 9 golova.
Sport / Rukomet | 25. 02. 2024. u 13:40 Bljesak.info

Rukometaši Veleža su na najbolji mogući način otvorili drugi dio sezone u Prvoj ligi FBiH - Jug. Oni su na domaćem terenu savladali Bosnu iz Sarajeva 31:25 nakon kojeg su bodovno izjednačeni upravo sa Studentima na vrhu tabele.

Nakon prvog poluvremena Bosna je imala prednost. Tri gola, iako je u pojedinim trenucima imali su gosti i pet golova prednosti (8:13), ali su rukometaši Veleža držali priključak. Stvari su se počele mijenjati u nastavku utakmice. U 40. minuti na semaforu je 20:20, obrana domaćih je profunkcionirala, razbranio se golman Zuhrić.

Velež polako počinje stvarati prednost, s 23:22, odlazi na 28:24,
četiri i pol minute prije kraja utakmice. Kada je Velež otišao na +5 tri minute prije kraja sve je bilo jasno. Drugo poluvrijeme pripalo je ekipi Veleža 18:9!