Poraz na početku kvalifikacija

Rukometaši poraženi u Mariboru

Kod Slovenije, prvi strijelac je bio Vlah sa sedam golova, Bombač je dodao pet. U poraženoj selekciji Građen pet golova, Panić 4. Kastelič je imao pet obrana, Ferlin jednu manje. Kod BiH Bojić četiri obrane, Ahmetašević dvije.
Sport / Rukomet | 13. 10. 2022. u 22:53 Bljesak.info

Porazom u Mariboru, muška rukometna reprezentacija BiH je otvorila kvalifikacije za EP koje se igra za dvije godine u Njemačkoj.

U izmjenom sastavu, bez nekoliko važnih igrača, realno, teško je bilo što očekivati u susretu s favoriziranom Slovenijom. Slovenci su slavili 28:20, što je ipak na kraju možda malo i preuvjerljivo, ali znamo kako to već ide s reprezentativnim selekcijama.

Bio je ovo prvi zvanični meč Irfana Smajlagića na klupi BiH, a i uoči ovog susreta bilo je jasno da su Slovenci apsolutni favoriti i oni su tu ulogu opravdali. Vidjelo se da su Slovenci jači, a imali su i mnogo veću rotaciju, pa je Uroš Zorman konstantno mijenjao i tražio pravo rješenje.

Slovenci su na početku krenuli sa 3:0, nakon dvadeset minuta su imali velikih 11:4. Do kraja prvog dijela BiH je zaigrala bolje, pa je preostalih desetak minuta Slovenija uspjela postići samo dva gola. S druge strane, napokon je donekle proradila realizacija u fazi napada reprezentacije BiH što je rezultiralo vodstvom Slovenije 13:10.

Kada je Hadžiomerović postigao gol za 15:13, činilo da bi utakmica mogla ići u neki neizvjesniji ritam, međutim nakon toga se razbranio Urh Kastelič i BiH je ponovo bila u problemu. Domaćini prave seriju 5:1 i sve je jasno.