Svjetski kup

Zubčić fantastičnom drugom vožnjom od 12. mjesta do postolja!

Norvežanin Alexander Aamodt Kilde bio je drugi i prvi put u karijeri plasirtao se na veleslalomsko postolje (+1,26).
Sport / Ostali sportovi | 06. 01. 2024. u 14:36 Bljesak.info

Fantastični Švicarac Marco Odermatt ostvario je u Adelbodenu s vremenom 1:54,06 sedmu uzastopnu pobjedu u veleslalomu u Svjetskom kupu, a četvrtu u četvrtom veleslalomu sezone, dok je sjajni Filip Zubčić odličnom drugom vožnjom došao od 12. do trećeg mjesta!

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić bio je 12. nakon prve vožnje sa zaostatkom od 1,55 sekundi za vodećim, no onda je agresivnom i riskantnom drugom vožnjom, u kojoj je sjajan posao napravio u središnjem dijelu staze, značajno popravio plasman i sa zaostatkom od 1,77 sekundi završio je na trećem mjestu!

"Zubo" je tako i četvrtom veleslalomu sezone u "Top 5"! U prilog mu je išla pogreška Manuela Fellera, ali i jako loša druga vožnja Austrijanca Stefana Brennsteinera, drugoplasiranog u prvoj vožnji, prenosi HRT.

Zubčić je 12. put u karijeri završio na pobjedničkom postolju. U Adelbodenu je tri puta završavao utrku na drugom mjestu, a danasje bio treći, što mu je četvrto postolje u kultnom skijalištu.

U poretku veleslalomaša najbolji hrvatski skijaš je nakon današnjeg rezultata drugi s 240 bodova, dok je Odermatt prvi sa 400 bodova. Treći je Austrijanac Marco Schwarz s 210 bodova.

I u ukupnom poretku skijaša Zubčić je napredovao, popeo se dva mjesta, sve do četvrte pozicije i ima 258 bodova. Prvi je Odermatt sa 736 bodova, drugi je Schwarz sa 464, a treći Kilde s 320 bodova.

Sutra skijaši u Adelbodenu voze veleslalom, prva je vožnja u 10.30 sati, a druga u 13.30 sati, a prijenos na Drugom programu HTV-a i na našem portalu!