Patrick Reed je poznat kao golfer koji ima problema s organizatorima turnira. U nekoliko navrata je kršio pravila, "izmišljao" trag loptice, svađao se novinarima koji pisali određene tekstove, neke je i tužio. Sada je u medijima iz jednog drugog razloga.
Reed sudjeluje na turniru u Adelaideu u sklopu LIV Golf lige koja okuplja 13 moćnih timova koji se sastoje od četiri igrača, a svakog predvode elitni kapetani koji su dosegli najviše razine u ovom sportu.
Reed je uspio pogoditi 'hole in one' na LIV golf turniru, i to već nakon 15 minuta od početka natjecanja. U trenutku kada je loptica upala u rupu, publika je 'podivljala' i zasula Reeda, ali i praktički cijeli teren, pivama i ostalim napitcima
"Rano je počela zabava. Bilo je nestvarno. Grlo me i dalje boli od urlanja, a i adrenalin je skočio. Tresao sam se i nisam se mogao smiriti", rekao je Reed pa se osvrnuo i na slavlje gledatelja:
"Potpuno smrdim po pivi, ali i po ostalim stvarima, ali to je ono što možete i očekivati. Potpunu ludnicu i kaos."
Inače, ovo je deveta 'Hole in one' u povijesti LIV golf turnira. Pojašnjeno, to je izraz uz golfu kada iz prvog udaraca ubacite lopticu u rupu.
Najveći uspjeh u karijeri, Patrick Reed je ostvario 2018. godine kada je osvojio veliki Masters. LIV golf je nova serija utemeljena 2022. godine, zahvaljujući novcu iz Saudijske Arabije i jedna je vrsta pandama PGA Touru.