Sjedeća odbojka

Srebro za reprezentaciju BiH

U ispunjenoj dvorani Hills reprezentacija BiH nije mogla doći do zlata, iako je u najvećem dijelu meča bila vrlo konkurentna.
Sport / Ostali sportovi | 11. 11. 2022. u 21:33 Bljesak.info

Reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je u finalu Svjetskog prvenstva u sjedećoj odbojci od reprezentacije Irana rezultatom 3:0 u setovima, piše Avaz.

Iako je Bosna i Hercegovina imala jednu set loptu u prvom setu, na kraju su ga izgubili 24:26.

U drugom setu reprezentacija BiH je imala mnoštvo set lopti, ali spretniji su bili gosti, koji su još jednom na razliku dobili 30:32.

'Zlatni ljiljani' su se emotivno istrošili nakon nespretno izgubljenog drugog seta i u trećem su Iranci lagano došlo do pobjede. Rezultat u trećem setu je glasio 25:12.

Reprezentativci BiH ostaju na tri svjetska zlata iz šest pokušaja, dok je Iranu ovo osmo zlato.