Obranile naslov svjetskih prvakinja

Odbojkašice Srbije ponovo najbolje

Srbija je tako obranila zlato osvojeno prije četiri godine u japanskoj Yokohami, a Brazilke nisu uspjele osvojiti naslov ni u četvrtom finalu Svjetskog prvenstva. Prethodno su bile srebrne 1994., 2006. i 2010. godine.
Sport / Ostali sportovi | 16. 10. 2022. u 09:59 Bljesak.info

Nevjerojatan turnir su odigrale odbojkašice Srbije. Obranile su naslov svjetskih prvakinja ostvarivši maksimalnih 12 pobjeda. U završnici turnira kada je bilo najvažnije, u tri meča (Poljska, USA, Brazil) su izgubile tek tri seta.

Posljednji protivnik u Apeldoornu je bio Brazil. Brazilke su bolje su ušle u meč, u prvi, drugi set, ali nisu uspjele zadržati tu svoju prednost. Stare - nove prvakinje su uspijevale pronaći pravi put za povratak. Prvi set su dobile na razlike 26:24, u drugom su napravile sjajnu seriju 7:0, zahvaljujući sjajnim servisima Jovane Stevanović.

Junakinja dok drugog seta bila je Tijana Bošković koja je kod rezultata 22:22 uzela tri vezana poena. U trećem setu Brazilke padaju, pa Srbija nakon 25:17, slavi s ukupnih 3:0. Najučinkovitija u redovima Srbije bila je Tijana Bošković s 24 poena, a pratila ju je Jovana Stevanović s 11, dok se u selekciji Brazila istaknula Gabi s devet poena.