Novi duel protiv Irana

Odbojkaši u još jednom velikom finalu

Pobjeda ostvarena u polufinalu protiv Egipta ima svoju težinu jer je samo par sati prije početka preminuo brat kapetana reprezentacije BiH, Sabahudina Delalića koji je bez obzira na sve, odlučio zaigrati u ovom susretu.
Sport / Ostali sportovi | 10. 11. 2022. u 00:15 Bljesak.info

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Svjetskog prvenstva koje se održava u Sarajevu.

U polufinalnom duelu, aktualni europski prvaci su savladali selekciju Egipta sa 3:0 u setovima (25:13, 25:19, 25:20), za šesto finale na svjetskim smotrama. Bosna i Hercegovina u svojoj bogatoj kolekciji ima tri zlata, dva srebra i jednu broncu sa svjetskih prvenstava.

Protiv Egipta je to bila još jedna rutinska partija bh odbojkaša. Krenuli su sa 8:4, 16:8, set su priveli kraju nakon svega 17 minuta igre. U drugom setu je BiH povela 11:5, ali je Egipat odgovorio serijom 4:0. Kada su Egipćani još jednom zaprijetili dolaskom na 17:15, bh odbojkaši su podigli nivo igre za velikih 2:0 u setovima. Najveći povratak reprezentacija Egipta je napravila u trećem setu, vrativši se iz zaostatka od pet poena, na samo dva, ali to je bilo sve. Nešto više nisu uspjeli napraviti.

Protivnik u finalu je Iran koji ima sedam naslova svjetskog prvaka. Ujedno, ovo će biti četvrto međusobno finale u kojem se sastaju ove dvije selekcije. Iran ima dvije pobjede, BiH jednu.