Svjetski kup u skijanju

Sjajni Odermatt od 11. mjesta do pobjede, Zubčić podijelio peto mjesto

Švicarac Marco Odermatt fantastičnom je drugom vožnjom nadoknadio gotovo sekundu zaostatka iz prve vožnje, u kojoj je bio tek na 11. mjestu, te je slavio u petom veleslalomu ove sezone Svjetskog kupa, voženom u Schladmingu.
Sport / Ostali sportovi | 23. 01. 2024. u 23:03 Bljesak.info/Hina

Ovo je sjajnom Švicarcu, koji je u drugoj vožnji bio daleko najbrži s gotovo pola sekunde boljim vremenom od prvog pratitelja, peta pobjeda u pet održanih veleslaloma ove sezone, osmo veleslalomsko slavlje u nizu, te ukupno 32. pobjeda u Svjetskom kupu.

Veleslalomski niz je započeo lani u ožujku pobjedama na oba veleslaloma u Kranjskoj Gori, te u Soldeu, a nastavio ga ove sezone kada je pobijedio u Val d'Isereu, dva puta u Alta Badiji i Adelbodenu, te večeras u Schladmingu.

Drugo mjesto zauzeo je vodeći iz prve vožnje Austrijanac Manuel Feller (+0,05), a treći je bio Slovenac Žan Kranjec (+0,29).

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić podijelio je peto mjesto sa zaostatkom od 56 stotinki za pobjednikom.

Četvrtu poziciju osvojio je Norvežanin Alexander Steen Olsen sa 0.33 sekunde minusa, dok su Zubčić i Švicarac Loic Meillard podijelili petu s 0.56 sekundi zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog skijaškog kupa Odermatt vodi s 1.256 bodova, Francuz Cyprien Sarrazin je drugi sa 660, dok je Austrijanac Manuel Feller treći s 514 bodova.

Odermatt vodi i u poretku veleslaloma s maksimalnih 500 bodova, Zubčić je zadržao drugo mjesto sa 285 bodova, dok je Slovenac Kranjec treći sa 226 bodova.

U srijedu je u Schladmingu na programu noćni slalom.