Hamza Turulja i Nejra Sipović

Prvi dan i dvije medalje

Medalje su osvojene u karateu, osvojili su ih Hamza Turulja i Nejra Sipović. kroz repesaž su slavili u kategorijama do 75 odnosno 61 kilograma.
Sport / Ostali sportovi | 27. 06. 2022. u 00:26 Bljesak.info

Već prvog dana Mediteranskih igara u Oranu, sportisti iz BiH su uspjeli dohvatiti dvije medalje. Što je svakako pomalo neočekivano. Medalje su osvojene u karateu, osvojili su ih Hamza Turulja i Nejra Sipović.

Hamza je nastupio u kategoriji do 75 kilograma, te je na startu poražen od kasnijeg osvajača zlata, domaćeg takmičara
Oussame Zaida, nakon čega je Hamza odradio dva nastupa u repesažu. Panayiotis Loizides sa Kipra i Erman Eltemur su bili njegovi protivnici, Eltemura je savladao u borbi za broncu 3:1.

Nejra je nastupala u kategoriji do 61 kilograma i njen put do medalje je bio skoro identičan. U prvoj borbi poraz od Tunižanke
Wafe Mahjoub, tijesno 1:0, nakon čega su uslijedila dva meča repesaža. Prvo je Nejra savladala Tamaru Živković iz Srbije, nakon toga Maevu Dario iz Francuske 2:1.

Danas će tijekom dana, na borilišta izaći Ivona Ćavar, Meris Muhović, Rijad Džuho i Stefani Krešić.