Mađarska bez polufinala

Pomaknut termin okršaja Hrvatske i Španjolske

Utakmica je prema predviđenom rasporedu trebala biti odigrana u petak, 1. srpnja, u terminu od 21.00 sat, premještena je u termin od 19.30 sati odlukom domaćina.
Sport / Ostali sportovi | 29. 06. 2022. u 22:53 Bljesak.info

Polufinalna utakmica reprezentacija Hrvatske i Španjolske na Svjetskom prvenstvu vaterpolista, koja je prema predviđenom rasporedu trebala biti odigrana u petak, 1. srpnja, u terminu od 21.00 sat, premještena je u termin od 19.30 sati odlukom domaćina.

Naime, iako je mađarska reprezentacija ostala bez mjesta u polufinalu, domaćini su odlučili da će se od 21.00 sat igrati utakmica za plasman od 5. do 8. mjesta u kojoj će se sastati Mađarska i SAD.

Prvi polufinalni dvoboj, onaj Grčke i Italije, ostao je u terminu od 16 sati, piše Sport Klub.

Podsjetimo, Hrvatska je s 14:12 pobijedila Srbiju, dok su Španjolci sa 7:6 bili bolji od Crne Gore. Italija je porazila domaćina Mađarski 11:10, dok su Grci ranije svladali SAD 16:11.

Talijani izbacili domaćina Svjetskog prvenstva!

Muška vaterpolska reprezentacija Italije posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva u Budimpešti, gdje je u srijedu u četvrtfinalu šokirala domaću izabranu vrstu pobijedivši ju sa 11-10 (2-3, 4-2, 2-1, 4-3).

Presudnim se pokazalo razdoblje od polovice treće četvrtine do posljednje dvije minute, u kojem su Talijani postigli četiri, a primili samo jedan pogodak i poveli sa 11-7.

Mađari su u preostalom vremenu uspjeli samo ublažiti poraz.

Italija će u petak (16 sati) u polufinalu igrati protiv Grčke koja je sa 16-11 svladala reprezentaciju SAD-a.