Slovenac preuzeo kontrolu Toura

Pogačar je u žutom, mogao bi ostati do kraja

Tadej Pogačar se polako zahuktava i preuzima stvari u svoje ruke. Dvostruki pobjednik Toura je na ovogodišnjem povezao dvije vezane etape i pitanje je da li će do kraja skidati žutu majicu vodećeg u ukupnom poretku.
Sport / Ostali sportovi | 09. 07. 2022. u 00:32 Bljesak.info

Nakon šeste, Tadej je osvojio i sedmu etapu prošavši prvi ciljem nakon odvoženih 176.5 kilometara od Tomblainea do vrha uspona na Planche des Belles Filles. Momčadski, UAE Team Emirates je odradio sjajan posao za Tadeja, jer su njegove kolege na najbolji način kontrolirale tempe glavne skupine.

Onda je u samoj završnici na svega dvadesetak metara prije cilja, Pogačar prestigao Danca Jonasa Vingegaarda (Jumbo-Visma), dok je treće mjesto u etapi zauzeo još jedan Slovenac Primož Roglič (Jumbo-Visma) s 12 sekundi slabijim vremenom. Tragičar etape je Nijemac Lennard Kaemna (BORA-Hansgrohe), koji je na koncu zauzeo četvrto mjesto s 14 sekundi iza Pogačara, ali je bio u vodstvu sve do 100 metara prije cilja. Kaemna je bio jedan od sedmorice vozača koji su se našli u bijegu dana, a na posljednjem usponu etape na Planche des Belles Filles pokazalo se kako je on uvjerljivo najbolji penjač od te sedmorke.

Oko kilometar i pol prije cilja još uvijek je imao 47 sekundi prednosti u odnosu na glavnu skupinu, ali tada su uslijedili napadi glavnih kandidata za ukupnu pobjedu te je Kaemnina prednost počela rapidno padati da bi se u potpunosti istopila samo jedan zavoj prije ciljne linije.

Ovom etapnom pobjedom Pogačar je povećao svoju prednost u ukupnom redoslijedu, sada ima 35 sekundi bolje vrijeme od drugog Vingegaarda