Sredio i Fritza

Novakovo 48. Grand Slam polufinale

Forehand winner Novaka je došao na kraju. Za 7-6(3), 4-6, 6-2, 6-3. Za 48. polufinale Đokovića na Grand Slamu, 11. u Melbourneu. Pitanje je samo protiv koga će igrati. Sinnera ili Rubleva.
Sport / Ostali sportovi | 23. 01. 2024. u 10:54 Feđa Ibrulj

Deveti meč, deveti poraz Taylora Fritza protiv Novaka Đokovića. Iako je Amerikanac dva seta izgledao jako dobro. Posebno u prvom setu. Novak je u prva dva servis gema Amerikanca propustio čak šest break lopti.

Nastavio ih je propuštati do kraja seta, dodao je Nole još dvije u devetom gemu. I zamalo je bio kažnjen. Jer je Fritz igrao dobro. Pravio je pritisak s osnovne linije, tjerao je Novaka da radi puno. Međutim, za dobru igru, Taylor nije nagrađen.Ispustio je dvije set lopte na 6-5 u prvom setu.

U tie breaku nije imao šanse. Uspio je Fritz odmah na početku drugog doći do breaka koji Đoković nije vratio do kraja seta. Imao je jako puno prilika. Još šest break lopti. Amerikanac je dobio drugi set, iza Novaka je ostalo čak 15 propuštenih break lopti u dva seta. Ali to nije uzdrmalo najboljeg na svijetu.

Iako je Fritz držao priključak bilo je jasno da će sa svakim narednim izgubljenim servisom padati. Posljednji trzaj, Fritza je bio u sedmom gemu četvrtog. Vratio je break, ali nada je nestala vrlo brzo, već u narednom gemu.