U jakoj konkurenciji

Mostarski taekwondo klub Cro Star se izborio za 14 medalja

Zlato je osvojio Antonio Rezo, koji je aktualni državni prvak, i s ovim zlatom nastavlja svoj niz od prošle godine. Srebro su osvojili: Barbara Penavić, Damir Ćubela, Fran Bogadi i Luka Penavić.
Sport / Ostali sportovi | 31. 03. 2019. u 14:26 Bljesak.info

Mostarski taekwondo klub Cro Star se, ovog vikenda na međunarodnom taekwondo turniru ''Josip Jović'' u Imotskom, u jakoj konkurenciji izborio za 14 medalja, 1 zlato, 4 srebra i 9 bronci.

Penavić je aktualni državni prvak BiH i u finalu turnira u Imotskom se susreo s aktualnim državnim prvakom HR od kojeg je tijesnim rezultatom izgubio, no borba je zaplijenila poglede svih gledatelja u dvorani. Njihovo finale je bilo jedan jako lijepi prikaz dinamike jedne taekwondo borbe, i oba borca su pokazala svoju kvalitetu.

Za broncu su se izborili: Denis Dujmović, Ivan Perić, Ivo Planinić (2 bronce), Nika Šunjić, Roko Baković, Teo Planinić, Viktoria Penavić (2 bronce). Treba napomenuti da su kategorije bile pune, pa su do bronce bile potrebne 2 pobjede. Tako da su članovi Cro Stara imali naporan dan tijekom kojeg su ostvarili veliki broj pobjeda.

Ekipu u Imotski su vodili treneri Klaudia Marić i Boris Knezović, a sudio je Miran Đorđevski, sudac 1. klase.

U nedjelju je u klupskoj dvorani održano polaganje za učeničke pojaseve, koje je ovaj put uspješno položilo 10 kandidata.

Za viši bijeli pojas položili su Teo Planinić, Dora Hrkać, Mihaila Komlen i Iva Šunjić.

Za niži žuti pojas: Mateo Ivanković, Luka Ivanković, Matej Zelenika.

Za viši žuti pojas: Emilija Dolić.

Za niži plavi pojas: Leona Marijanović.

Za  viši crveni pojas: Mario Tomić.

Idući vikend će mostarski Cro Star nastupiti na Federalnom taekwondo prvenstvu u Kaknju, koje je jedan od kriterijskih turnira Taekwondo Saveza BiH za ulazak u reprezentaciju.