Nije Alcatraz, ali...

Mladi Španjolac lako izašao na kraj s Čilićem

Alcaraz, koji je igrao polufinale u Indian Wellsu, nastavio je tako s izvrsnim igrama, a ključni break u prvom setu napravio je u trećem gemu, i to nakon što je u prethodnom spasio break loptu Čilića.
Sport / Ostali sportovi | 29. 03. 2022. u 01:04 Bljesak.info

Mladi Španjolac Carlos Alcaraz plasirao se u osminu finala Mastersa u Miamiju pobjedom 6:4, 6:4 protiv Marina Čilića.

Španjolac, koji je igrao polufinale u Indian Wellsu, nastavio je tako s izvrsnim igrama, a ključni break u prvom setu napravio je u trećem gemu, i to nakon što je u prethodnom spasio break loptu Čilića.

Do kraja seta je 18-godišnjak bio suveren na svoj servis i došao je do vodstva.

U drugom setu je Marin spasio 0-40 u trećem gemu, ali nije zaprijetio na Alcarazov servis. U završnici seta je Španjolac dočekao novu šansu i na break lopti je odigrao izvanrednu bekhend paralelu za break i vodstvo 5:4.

Uslijedio je gem bez izgubljenog poena i odličan lob za kraj nakon 95 minuta igre.

Ovo je bio njihov drugi međusobni ogled i prva pobjeda osamnaestogodišnjeg Španjolca.