13. Ilidža Open

Mlađe kadetkinje Karate kluba Široki Brijeg ekipne prvakinje

Karataši s Pecare imali su 10 boraca koji su osvojili šest pojedinačnih medalja i tri ekipne medalje.
Sport / Ostali sportovi | 12. 03. 2018. u 08:40 Bljesak.info

Članovi Karate kluba Široki Brijeg zabilježili su odličan nastup na 13. Otvorenom prvenstvu Ilidža Open 2018. na kojem je nastupilo oko 1.300 natjecatelja iz šest država te iz 84 kluba.

Karataši s Pecare imali su 10 boraca koji su osvojili šest pojedinačnih medalja i tri ekipne medalje od čega vrijedi izdvojiti ekipno zlato mlađih kadetkinja Klare Ivanković, Brune Ćorić i Ive Lasić.

Djevojčice od 10 i 11 godina, u sastavu Laura Zelenika, Andrea Mikulić i Elena Marić, osvojile su ekipnu broncu, a istim sjajem okitili su se mlađi kadeti u sastavu Ivan Matijević, Luka Kvesić, Martin Matković i Mario Mikulić.

U pojedinačnoj konkurenciji Martin Matković osvojio je srebro, a nakon što je pobijedio tri borbe u finalu je izgubio odlukom sudaca.

Brončane medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su Klara Ivanković, Laura Zelenika, Ivan Matijević, Luka Kvesić i Elena Marić.