Taekwondo

Dora Marušić srebrena na Europskim sveučilišnim igrama

Dora je osvojila je na ovom prestižnom natjecanju osvojila srebrenu medalju u kategoriji do 73 kg.
Sport / Ostali sportovi | 02. 08. 2022. u 00:35 Bljesak.info

U Łódźu, Poljska od 17. do 30 srpnja održane su Europske sveučilišne igre koje su najveći ovogodišnji sportski događaj u Europi i najveći multi-sportski događaj iz područja studentskog sporta u posljednje tri godine..

Ukupno 441 sveučilište i visoko učilište iz 37 europskih zemalja nastupalo je na Europskim sveučilišnim igrama čineći ukupan broj od 4800 sudionika.

Dora Marušić iz Mostara, studentica Pravnog fakulteta Sveučilišta Mostar, predstavljala je Sveučilište u borilačkom sportu taekwondou.

Dora je, na ovom prestižnom natjecanju, osvojila srebrenu medalju u kategoriji do 73 kg. Na putu do medalje svladala je predstavnice Španjolske i Austrije, a u finalu tijesno izgubila od Mađarice.