Savladao Poljaka Hurkacza

Borna Ćorić u polufinalu Beča

Ključnima su se pokazale četiri break-lopte koje je Borna spasio, od toga tri u trećem setu. Hurkacz je ukupno osvojio dva poena više, lakše je osvajao gemove na početnom udarcu, ali u Beču je ostao zarobljen u četvrtfinalu.
Sport / Ostali sportovi | 29. 10. 2022. u 10:33 Bljesak.info

Borna Ćorić se probio u polufinale ATP turnira u Beču. Posljednja prepreka do polufinala je bio 11. igrač svijeta, Poljak Hubert Hurkacz čiji je otpor Borna slomio nakon dva sata i 53 minute borbe. Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i druga pobjeda Ćorića koji je slavio 2019. na zemljanoj podlozi u Monte Carlu, a izgubio je od Poljaka 2020. na ATP Cupu u Australiji, na tvrdoj podlozi.

U cijelom meču vidjeli smo samo jedan break, a taj je bio odlučujući za osvajanje prvog seta. Napravio ga je Borna Ćorić već u trećem gemu. Bila je to i njegova jedina prilika za oduzimanje servisa.

Ćorić je svoj servis sigurno držao do desetog gema drugog seta, kad je morao spasiti prvu Hurkaczevu priliku za break koja je ujedno bila i set-lopta. Odluka je pala u tie-breaku, u kojem je Zagrepčanin poveo 2-0, a onda izgubio sljedećih sedam poena, a time i set.

Ćorić je prošao dalje 6-4, 6-7 (2), 7-6 (5). Protivnik Ćorića u polufinalu je Denis Shapovalov koji je lako obračunao s Danielom Evansom, bilo je 6-3, 6-3.

U drugom polufinalu se sastaju Daniil Medvedev i Bugarin Grigor Dimitrov. Medvjedev je sa 6-4, 6-2 svladao Talijana Jannicka Sinnera, a Dimitrov je sa 6-3, 4-6, 6-4 bio bolji od Amerikanca Marcosa Girona.