Afrika Open

Amina se u Tunisu okitila srebrom i broncom

Na službenom IJF turniru koji se boduje za svjetsku ranking listu, naša natjecateljica je u konkurenciji kadeta U18 osvojila srebro, dok je u konkurenciji juniora (U21) osvojila broncu.
Sport / Ostali sportovi | 17. 03. 2023. u 21:19 Bljesak.info

Najuspješnija mlada bh. judo reprezentativka Amina Merjem Hebib (16) okitila se srebrom i broncom na Afrika Openu u Tunisu.

"Ovo je najveći uspjeh ženskog džudoa u Bosni i Hercegovini u posljednje vrijeme. Amina Merjem Hebib je najviše rankirana mlada bh. judašica na svjetskoj ranking listi. U konkurenciji kadeta je u top 15 na svijetu po službenoj ranking listi u svojoj kategoriji, dok je u konkurenciji juniora u top 30 na svjetskoj ranking listi. Ovakve sportske vijesti i uspjeha u vrhunskom sportu nema na službenim stranicama i društvenim mrežama, niti saveza niti drugih bitnih sportskih organizacija. Bez obzira na sve, mi idemo svojim putem kao i do sada, a našu Aminu Merjem u ovoj godini očekuje EYOF, Europsko prvenstvo i Svjetsko prvenstvo. U klubu ON1 uz Aminu Merjem imamo i još mladih kvalitetnih natjecatelja, među kojima je i Narin Handan, a koji pretendiraju za odlazak na ova velika natjecanja", kazao je prvi čovjek Judo kluba ON1 Karim Hebib.