Napulj

Judo klub Herceg ispisao povijest osvojivši dvije medalje s europskog judo kupa

Povijesni rezultat za mostarski judo ostvario je Herceg osvojivši dvije bronce, jedno peto i jedno sedmo mjesto.
Sport / Ostali sportovi | 13. 02. 2023. u 16:10 Bljesak.info

U Napulju u Italiji 11. i 12. veljače održan je europski judo kup za kadete i kadetkinje.

Kup je okupio 400 judaša iz 23 zemlje širom svijeta. Ovaj turnir je službeni turnir svjetske i europske judo federacije i kao takav spada u najjače turnire na cijelom svijetu!

Iz najmlađeg mostarskog ali i bosanskohercegovačkog judo kluba Herceg sudjelovalo je 8 natjecatelja i to u sastavu:

Gabriela Raič -44kg, Lana Čović Stanić -57kg, Petra Jovanović -57kg, Stefan Juka -60kg, Ivana Buntić -63kg, Nina Grubišić Čabo -70kg, Ivano Đinkić -73kg i Ivan Milićević -81.

To je prvi put da se s jednog europskog kupa vraćaju dvije medalje u Mostar u isti klub kao i prvi puta da je ženska judašica stala na postolje jednog europskog kupa.

Bronce su uzeli i tako ispisali nove stranice mostarske sportske povijesti Ivana Buntić -63 i Ivan Milićević -81.

Ivana je slavila u 4 borbe a u jednoj poražena dok je Ivan slavio u 5 borbi i u jednoj borbi poražen.

Nina Grubišić Čabo osvojila je peto mjesto u kategoriji do 70kg sto joj donosi nove bodove na svjetskoj ljestvici a Gabriela Raič iako tek prvi kadetski kup osvojila je sedmo mjesto i svoje prve bodove.

S ovim rezultatom Herceg u svojim redovima ima čak 4 judaša što su u svjetskih top 30 u svojim kategorijama što se u povijesti bosanskohercegovačkog kadetskog juda nikad nije desilo.

Iz kluba kažu kako je sezona tek krenula i kako u budućnosti očekuju još ovakvih i sličnih rezultata.

Sada slijedi državno prvenstvo za kadete pa nakon toga novi europski judo kup, ovog puta u Zagrebu.