Prvo poluvrijeme

Zrinjski kontrolira igru na Islandu, Breidabliku poništen pogodak

Još jedno poluvrijeme dijeli HŠK Zrinjski od prvog plasmana u grupnu fazu Uefinih natjecanja za jedan klub iz BiH.
Sport / Nogomet | 17. 08. 2023. u 20:15 M.V. | Bljesak.info

Kako stvari stoje HŠK Zrinjski izborit će plasman u play-off Europske lige, a time i osigurati najmanje plasman u skupine Konferencijske lige, što nijednom klubu iz BiH nije uspjelo.

Naime, Plemići imaju visokih 6:2 iz prve utakmice, a nakon prvog poluvremena uzvrata na Islandu je bez golova (0:0), što je prvaka BiH dodatno približilo plasmanu u sljedeće kolo.

Iako je Krunoslav Rendulić Breidabliku suprotstavio skoro isti sastav koji je počeo u Mostaru, odnosno prilično ofenzivan sastav, gosti su odigrali vrlo koncentrirano prije svega u obrani i nisu dopustili Islanđanima da se razmašu i eventualnim brzim golom dovedu Plemiće u nervozu.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez većih prilika, a sve se odvijalo po željama gostiju iz Mostara. Domaći nisu ništa uspijevali napraviti, osim što su tražili jedanaesterac nakon jednog grubljeg starta Hrvoja Barišića.

Ipak, pred sam kraj poluvremena Islanđani su zabili iz brze kontre, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Podsjetimo, ako Zrinjski prođe dalje, a po svemu sudeći hoće, već u četvrtak će opet na gostovanje i to u Linz na noge LASK-u.