Nakon polufinalnog susreta Primavere između Fiorentine i Rome, održanog u trening kompleksu Viola Park, dogodio se ozbiljan incident koji je uzdrmao talijansku nogometnu javnost. U njegovom središtu našao se Nicolò Zaniolo, bivši igrač Rome i aktualni član prve momčadi Fiorentine.
Prema priopćenju Rome, Zaniolo je, u društvu još jedne osobe, neovlašteno ušao u svlačionice rimskog kluba, i to bez akreditacije. Svjedoci tvrde da je bio vidno pod utjecajem alkohola, a unutar prostora Rome navodno je vrijeđao mlade igrače, urinirao po objektima te fizički napao dvojicu članova Primavere.
Najgore su prošli Mattia Almaviva, kojeg je Zaniolo navodno udario, te Marco Litti, koji je nedavno imao operaciju ramena, a gurnut je na klupu s takvom silinom da je ponovno završio u bolnici. Liječnici su Almavivi preporučili deset dana mirovanja, dok će Litti izbivati s terena najmanje tri tjedna.
Roma je oštro osudila napad, pružila punu podršku svojim mladim igračima i zatražila hitnu reakciju nogometnih vlasti.
Zaniolo se kasnije oglasio na Instagramu, gdje je iznio svoju verziju događaja:
'Nažalost, verbalno me isprovocirao jedan od igrača, i priznajem – pogriješio sam što sam izgubio živce. To je trenutak slabosti koji me jako pogađa, osobito jer znam da moram biti uzor mlađima. No, želim naglasiti da stvarni događaji nisu onakvi kakvima su predstavljeni. Osim verbalne prepirke, nije bilo fizičke agresije s moje strane.'
Zaniolo je već ranije u nekoliko navrata završio na naslovnicama. Ne tako davno je bio akter afere klađenja na ilegalnim platformama.
"Ne, ne kladim se, pogotovo ne na nogomet. Igrao sam na online platformama za koje nisam znao da su ilegalne, ali poker ili "black jack". I ništa više. I jako mi je žao jer napokon su stvari po mene krenule na dobro, i u reprezentaciji u Aston Villi" rekao je tada Zaniolo.
Tu je bila još jedna afera, ona ljubavna u trokutu. 28-godišnji krilni igrač Lazija Mattia Zaccagni oženjen je influencericom Chiarom Nasti, koja je bila u vezi sa Nicolom Zaniolom. Nasti i Zaniolo prekinuli su 2021. godine, a nedugo zatim je potvrđeno da se ona za vrijeme njihove veze zabavljala sa njegovim kolegom iz reprezentacije, Zaccaganijem.
Novi slavni par je potom u studenom dobio dječaka Thea prije nego što se vjenčao dva mjeseca kasnije. Ali ljubavni troukut došao je na naslovne strane u svibnju 2022. kada su pristalice Rome, ogorčeni rivali Lazija, skandirali: "Zaccanjijev sin je Zaniolov" i to za vrijeme proslave trofeja Konferencijske lige.