Premier League

West Ham neočekivano svladao Arsenal na Emiratesu

U posljednjoj utakmici 19. kola Premier lige Arsenal je neočekivano izgubio kod kuće od West Hama 2-0.
Sport / Nogomet | 28. 12. 2023. u 23:35 Bljesak.info

Vrlo rano je West Ham poveo, u 13. minuti strijelac je bio češki nogometaš Tomaš Souček čiji se pogodak dugo vremena pregledavao u VAR sobi. Sporno je bilo je li asistent Bowen uposlio Součeka u trenutku kada je lopta već prešla granicu igrališta.

Pogodak je bio priznat i iako je Arsenal pokušavao doći do izjednačenja, početkom drugog dijela uslijedio je novi šok za domaćina. Nakon kornera, u 55. minuti, Mavropanos je zahvatio loptu glavom te je od gredu pospremio u mrežu za 2-0.

Do kraja je ponovno Arsenal napadao, ali nije došao ni do počasnog pogotka.

Mogao je West Ham zabiti i treći gol na susretu, ali je jedanaesterac Benrahme u 96. minuti obranio vratar Arsenala David Raya.

Sažetak utakmice OVDJE

Arsenal je tako propustio vratiti se na vrh Premier lige koji su držali na Božić, a ovako sada imaju dva boda manje od vodećeg Liverpoola, dok je West Ham šesti s 33 boda.

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Brightona koji su na domaćem terenu u ranijem svladali Tottenham 4-2.