Premiership

Galebovi uvjerljivi protiv Spursa

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Brightona koji su na domaćem terenu, u pretposljednjem ogledu 19. kola engleske Premier lige, svladali Tottenham 4:2.
Sport / Nogomet | 28. 12. 2023. u 22:55 Bljesak.info

Već u 11. minuti domaćin je poveo kada je Jack Hinshelwood silovito pospremio loptu pod gredu suparničkih vrata. U 23. minuti je bilo 2:0 kada je Joao Pedro s bijele točke precizno pogodio gostujuću mrežu.

Najljepši pogodak postignut je u 63. minuti, a autor je bio Ekvadorac Pervis Estupinan koji je s 25 metara pogodio suprotne rašlje za 3:0. Ni tu nije bio kraj Tottenhamovog propadanja pa je Brazilac Joao Pedro u 75. minuti realizirao još jedan kazneni udarac za 4:0.

U samoj završnici Tottenham je tek ublažio poraz s dva pogotka, strijelci su bili Alejo Veliz u 81. i Ben Davies u 85. minuti za konačnih 4:2 Brightona.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Brighton je pobijedio u prvenstvu nakon tri uzastopne utakmice bez slavlja, dok je Tottenham prije ovog poraza imao niz od tri pobjede u Premier ligi, piše Hina.