Oštećena Tuzla

VIDEO | Pogledajte grubu povredu pravila na Koševu

Sport / Nogomet | 24. 04. 2023. u 09:32 M.V. | Bljesak.info

U prvoj utakmici nakon osam mjeseci na svom stadionu "Asim Ferhatović Hase" Sarajevo je s 1:0 porazilo Tuzla City. Međutim, Tuzlaci su grubo oštećeni jer im je morao biti priznat gol u 72. minuti.

U 72.minuti domaći stoper Šerbedžić odigrao je povratni pas prema svom vrataru, loptu je presjekao Dušan Pantelić koji odigrava pas za Ivaniadzea a ovaj pogađa za 1:1.

No, pomoćni sudac odmah je podignuo zastavicu, a glavni sudac Ermin Sivac uvažio je njegovu odluku, iako prema pravilima ne može biti zaleđe ako je loptu dodao protivnički igrač.

Suci su vjerojatno pogriješili i nešto kasnije kada je Oliveira zabio za Sarajevo, iako se tu bez VAR-a ne može za sigurnošću reći je li domaći igrač bio u zaleđu.

Spornu situaciju pogledajte oko 6. minute.