Minimalna pobjeda

Sarajevo se vratilo na Koševo, Tuzla teško oštećena

Nakon osam mjeseci čekanja Sarajevo se napokon vratilo na svoj stadion na Koševu gdje je pobijedilo Tuzla City s 1:0.
Sport / Nogomet | 23. 04. 2023. u 19:50 M.V. | Bljesak.info

Čak osam mjeseci su u FK Sarajevo čekali da se rekonstuira travnjak na stadionu "Asim Ferhatović Hase". Nakon što su dugo igrali po raznim stadionima, od Zenice do Mostara, u Sarajevu su napokon mogli na svoj stadion.

Za utakmicu protiv Tuzla Cityja domaći klub poklonio je navijačima besplatan ulaz, no Koševo je svejedno bilo poluprazno, zbog loših odnosa navijača s upravom kluba.

U takvoj atmosferi Sarajevo je pobijedilo Tuzlu s 1:0, ali uz puno muka. U prvom poluvremenu bolju igru domaći su okrunili lijepim pogotkom Daniela Avramovskog.

Ipak, u drugom dijelu Tuzlaci su zaigrali puno bolje i bili su puno opasniji od domaćina. U 74. minuti postigli su pogodak i to regularan, no pogodak Ivaniadzea sudac Ermin Sivac poništio je zbog zaleđa.

Pomoćni sudac signalizirao je zaleđe, iako je igrač gostiju dobio loptu od Šerbečića, koji je pogriješio vraćavši loptu svom vrataru.

Pred kraj je i Sarajevu poništen pogodak, jer je navodno u zaleđu bio Oliveira.