Odveo Aston Villu u polufinale

VIDEO I Martinez dobio dva žuta i ostao na terenu

Ako igrač (ili netko drugi) dobije žuti karton za vrijeme 90 ili 120 minuta utakmice, taj karton se ne prenosi u seriju penala.
Sport / Nogomet | 19. 04. 2024. u 00:44 Bljesak.info

Emiliano Martinez je bio u centru pažnje na utakmici Lille - Aston Villa. Argentinac je skinuo dva penala i odveo svoj klub u polufinale. Osim obranjenih penala, Martinez je skrenuo pažnju i činjenicom da je zaradio dva žuta kartona.

Argentinac je na susretu dobio dva žuta kartona, ali nije isključen. Prvi žuti karton dobio je u 39. minuti zbog odugovlačenja. S obzirom na to da je ukupni rezultat nakon dvije utakmice bio 3:3, pristupilo se jedanaestercima gdje je Martinez zbog provociranja publike ponovno požutio.

No, zbog specifičnog pravila, Martinez nije isključen. Naime, ako igrač (ili netko drugi) dobije žuti karton za vrijeme 90 ili 120 minuta utakmice, taj karton se ne prenosi u seriju penala. To znači da ako isti igrač dobije žuti karton kod izvođenja jedanaesteraca, to mu neće biti isključujući karton već se kartoni vode posebno