Vatreno kao što to obično bude

VIDEO I Kaos u Brazilu, predsjednik kluba napao suca - ovaj uzvratio

Revoltirani dugom sudačkom nadoknadom i činjenicom da je Botafogo izjednačio iz trećeg uzastopnog kornera, kad su već svi očekivali kraj utakmice, igrači Sergipea okružili su glavnog suca, prije nego što se na terenu pojavio Ernan Sena...
Sport / Nogomet | 03. 03. 2023. u 11:01 Bljesak.info

Južnoamerički nogomet godinama se drži nekih svojih pravila. Tako je recimo u Brazilu na snazi pravilo u Kupu, da u ranoj fazi prolazi ona momčad koja je bolje rangirana, naravno u slučaju izjednačenog rezultata. To znači da mali klubovi nemaju šansi u srazu s velikim, ako naravno nema pobjednika u regularnom tijeku.

Tako je Botafogo prošao niželigaša iz grada Aracajua, Sergipe. Sergipe je poveo na kraju prvog poluvremena i držao tih 1:0 sve do devete minute sudačke nadoknade, kad je Adryelson zabio za konačnih 1:1. Tada je nastao kaos kakav zna nastati u Južnoj Americi. Revoltirani dugom sudačkom nadoknadom i činjenicom da je Botafogo izjednačio iz trećeg uzastopnog kornera, kad su već svi očekivali kraj utakmice, igrači Sergipea okružili su glavnog suca, prije nego što se na terenu pojavio Ernan Sena, predsjednik Sergipea.

On je krenuo prema sucima i sigurno nije očekivao njihovu reakciju. Jedan od pomoćnih sudaca je iskoristio svoju zastavicu pa je u nekoliko navrata onako pošteno opalio Senu koji je teren napustio krvave glave. Ali to nije bilo sve. Na drugom dijelu terena ostali članovi trenerskog stožera Sergipea, su svoj bijes usmjerili prema treneru Botafoga Luísu Castru. Policija i ljudi iz osiguranja su imali pune ruke posla...