Premier League

Veliki preokret Tottenhama, Manchester United uvjerljiv

U obje zaostale utakmice engleskog nogometnog prvenstva igrane u srijedu slavili su gosti, Tottenham kod Leicestera, dok je Manchester United nadigrao momčad Brentforda.
Sport / Nogomet | 20. 01. 2022. u 00:15 Bljesak.info

U obje zaostale utakmice engleskog nogometnog prvenstva igrane u srijedu slavili su gosti, Tottenham Hotspur je dramatičnim preokretom u sudačkoj nadoknadi svladao Leicester City s 3-2 (1-1), dok je Manchester United bio uvjerljiviji kod Brentforda svladavši ga s 3-1 (0-0).

U Leicesteru je domaći sastav poveo golom Dake (24), a prije odlaska na odmor na 1-1 izjednačio je Kane (38).

Novu prednost "lisicama" osigurao je Maddison (76), a taj je rezultat vrijedio sve do pete minute sudačke nadoknade. A tada se ukazao Bergwijn (90+5, 90+7) koji je prvo u petoj minuti nadoknade izjednačio na 2-2, a u sedmoj minuti dodatka još jednom zatresao domaću mrežu za nevjerojatni preokret, javlja Hina.

Ovom pobjedom Tottenham je skočio na peto mjesto s 36 bodova, jednim manje uz čak tri utakmice manje od četvrtog West Ham Uniteda, dok je Leicester ostao 10. s 25 bodova.

United je do pobjede protiv Brentforda stigao boljom igrom u nastavku dvoboja, u vodstvo ga je doveo mladi Elanga (55), a pobjedu su potvrdili Greenwood (62) i Rashford (77), da bi poraz domaćih ublažio Toney (84).

Manchester United je sada sedmi na ljestvici s 32 boda, dok je Brentford 14. s 23.

Na vrhu je Manchester City s 56 bodova, 11 manje uz utakmicu manje ima drugi Liverpool.

REZULTATI:

Leicester City - Tottenham Hotspur 2-3 (Daka 24, Maddison 76 / Kane 38, Bergwijn 90+5, 90+7

Brentford - Manchester United 1-3 (Toney 84 / Elanga 55, Greenwood 62, Rashford 77)