Premiership

Chelsea produžio crnu seriju

U unaprijed odigranom susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton & Hove Albion i Chelsea su pred 30.000 gledatelja odigrali 1-1.
Sport / Nogomet | 18. 01. 2022. u 23:37 Bljesak.info

"Galebovi" i "Bluesi" su unaprijed odigrali susret 24. kola jer aktualnog europskog prvaka u veljači u Ujedinjenim Arapskim Emiratima očekuje nastup na klupskom svjetskom prvenstvu.

Hakim Ziyech je doveo Chelsea u vodstvo u 28. minuti, no domaćin je uspio izjednačiti u 60. minuti golom Adama Webstera.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za goste igrao posljednjih deset minuta.

Chelsea je ovim rezultatom produžio mini krizu u koju je upao.

Naime, ovo je već četvrto kolo uzastopce bez pobjede londonskog sastava. Pritom su upisali dva remija protiv Brightona, te jedan protiv Liverpoola, uz poraz od Manchester Cityja, javlja Hina.

S druge strane Brighton je produžio niz bez poraza na pet kola ostvarivši pritom dvije pobjede i tri remija.

Chelsea sada ima 44 boda i drži treće mjesto na ljestvici engleskog prvenstva. U vodstvu je Manchester City s 56 bodova, dok Liverpool na drugoj poziciji ima 45 bodova.