Golijada u drugom dijelu

Velež teškom mukom slomio otpor Posušja, Haskić promašio jedanaesterac

Hercegovački klubovi, mostarski Velež i Posušje, otvorili su 10. kolo Premijer lige.
Sport / Nogomet | 06. 10. 2023. u 19:48 M.V. | Bljesak.info

Velež je pobijedio Posušje s 2:1 u utakmici u kojoj se sve važno događalo u drugom dijelu. Odmah na početku drugog poluvremena Velež je poveo preko Nermina Haskića.

Nakon centaršuta Vehabovića glavom je pogodio Haskić koji se sa šest golova izjednačio s Nemanjom Bilbijom i Dejanom Vidićem na vrhu ljestvice strijelaca.

Kada je u 61. minuti pogodio i Adnan Džafić činilo se da će Velež rutinski ovo riješiti, međutim u 71. minuti Dominik Begić je kroz noge Hadžikića pogodio za 2:1 i vratio neizvjesnost u utakmicu.

U 84. minuti Maglica ruši Džafića i Velež dobiva jedanaesterac, no mladi reprezentativac Hrvatske Franko Kolić brani udarac Haskića i Posušje u igri.

Nešto kasnije Posušje je moglo i izjednačiti, no obrana domaćih izblokirala je u posljednji čas.

Velež je do kraja ipak sačuvao prednost i tako se privremeno vratio na drugu poziciju.