Derbi kola

Velež "otrgnuo" dva boda Borcu i pomogao Zrinjskom

Velež i Borac odigrali su neriješeno u derbiju 25. kola
Sport / Nogomet | 07. 04. 2024. u 22:40 M.V. | Bljesak.info

Mostarski Velež uzeo je važan bod u svom nastojanju da zadrži treće mjesto u ligi i time izbori Europu, a ujedno je pomogao i svom gradskom rivalu. Naime, Velež i Borac odigrali su 1:1, pa je razlika između Borca i Zrinjskog 10 bodova.

Plemići u ponedjeljak dočekuju posljednjeplasiranu Zvijezdu 09 i ako pobijede smanjit će zaostatak na sedam bodova.

Što se Veleža tiče, momčad Deana Klafurića dugo je izgledala loše, ali se uspjela trgnuti i izboriti važan bod. Borac je vodio još od treće minute, a ekspresni pogodak postigao je mladi David Vuković.

Dvadesetogodišnji veznjak Borca pogodio je izravno iz slobodnog udarca s nekih 20 metara od gola Hadžikića.

Nakon postignutog gola Borac je imao još dvije prilike da uveća vodstvo, no Velež je uspio izjednačiti u 64. minuti. Ante Hrkać je bio asistent a strijelac za slavlje punih tribina bio je Gruzijac Giorgi Guliashvili.

Velež je nešto kasnije pogodio i gredu, točnije bio je to centaršut Klemena Šturma koji je završio s gornje strane grede.

U 90. minuti Vuković je opet imao priliku iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac glavom blokirao Ante Oreč.

Završilo je 1:1, pa će borba za Europu, ali i za naslov prvaka, ostati otvorena do samog kraja.