I gosti mogli do pobjede

Velež i Posušje remizirali u Gabeli

U utakmici 12. kola Premijer lige Velež i Posušje odigrali su 1:1 u Gabeli, gdje mostarski klub i dalje mora igrati domaće utakmice.
Sport / Nogomet | 30. 09. 2022. u 16:46 M.V. | Bljesak.info

U malom hercegovačkom derbiju Velež i Posušje odigrali su 1:1 u utakmici u kojoj su obje momčadi mogle doći do pobjede, pa je podjela bodova nekako i najrealniji ishod.

U debiju novog prvog trenera Gorana Granića gosti iz Posušja poveli su već u 14. minuti. Marko Hanuljak bio je asistent, a Toni Jović strijelac za iznenađujuće vodstvo Posušja.

U 28. minuti Velež je izjednačio, a prelijep pogodak postigao je Emir Halilović.

U drugom dijelu golova nije bilo, iako je bio pregršt šansi. Prvo je Zajmović u 63. minuti pogodio vratnicu iz velike blizine, a u 81. minuti Begić je glavom pogodio gredu.

U drugom dijelu drugog poluvremena Posušje je prilično opasno prijetilo, pa je samo zahvaljujući Bogdanoviću Velež uspio uzeti i taj jedan bod.

Inače, osim debija trenera Posušja Granića, ovaj susret bio je debi za Veležovog igrača iz Obale Bjelokosti Joela Stephanea Baroua koji je ušao u 71. minuti umjesto Zajmovića.