U zadnji čas

Van Dijk s bijele točke donio pobjedu Nizozemcima u Ateni

U susretu skupine B Nizozemska je u Ateni pobijedila Grčku 1:0 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za direktni plasman na EP.
Sport / Nogomet | 16. 10. 2023. u 23:42 Bljesak.info

Junak gostujuće momčadi bio je Virgil van Dijk koji je u četvrtoj minuti nadoknade realizirao kazneni udarac.

Gosti su imali jedanaesterac i u 28. minuti, ali je Odysseas Vlachodimos obranio udarac Wouta Weghorsta.

U drugom susretu Irska je 4:0 na gostovanju slavila protiv Gibraltara, a strijelci su bili Evan Ferguson (8), Mikey Johnston (29), Matt Doherty (60) i Callum Robinson (80).

Iz ove skupine plasman na Euro već je izborila Francuska.

Slovačka je na gostovanju pobijedila Luksemburg 1:0 u izravnom okršaju za drugo mjesto u skupini J i sada ima pet bodova više od Lukseburga dva kola do kraja.

Pogodak odluke zabio je David Duriš u 77. minuti.

Island je bez većih problema porazio Lihtenštajn sa 4:0 golovima Gylfija Sigurdssona (22-11m, 49), Alfreda Finnbogasona (44) i Hakona Haraldssona (63).

Portugal je u Zenici s uvjerljivih 5-0 bio bolji od Bosne i Hercegovine.

Za vodstvo 1:0 zabio je Cristiano Ronaldo iz penala u 5. minuti, nastavio je golijadu u 20. minuti. a pet minuta nakon na 3:0 povisio je Bruno Fernandes. Za 4:0 u 32. precizan je bio Joao Cancelo, a peti gol u 41. zabio je Joao Felix.