Stradao Slaven

Hajduk uvjerljivom pobjedom na punom Poljudu preuzeo vrh HNL-a

Nogometaši Hajduka na rasprodanom su Poljudu pobijedili Slaven Belupo s 3-0 (0-0) u utakmici 4. kola HNL-a i tako zadržali maksimalan učinak u ovogodišnjem prvenstvu te izbili na čelo ljestvice.
Sport / Nogomet | 14. 08. 2023. u 00:50 Bljesak.info

Najzaslužniji za pobjedu Hajduka bio je kapetan Marko Livaja koji se golovima u 55. i 64. minuti iskupio za neiskorišteni kazneni udarac u 38. minuti.

Konačnih 3-0 postavio je Leon Dajaku u 89. minuti preciznim udarcem iz daljine.

Zanimljivo je da je Dajaku nakon više od 600 dana prekinuo svoj golgeterski post (posljednji je pogodak zabio u dresu Sunderlanda, a to je bilo 7. prosinca 2021. godine).

Najzanimljiviji detalji OVDJE

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Istra 1961 i Osijek su u Puli odigrali 4-4 (1-1), a gosti su prokockali prednost od 4-2.

Za Puljane su prva dva pogotka postigli Ante Majstorović (28) i Sebastian Nebyla (50), a preostala dva su bili autogolovi Guedesa (84) i Mktrčjana (90+1).

Za Osijek su strijelci bili Stjopa Mktrčjan (22), Mijo Caktaš (48), Kristijan Lovrić (58-11) i Darko Nejašmić (60). GOLOVI

Splićani su sa devet bodova iz tri nastupa vodeći na ljestvici, ispred Osijeka sa sedam bodova te Rijeke i Varaždina koji imaju po šest bodova.

Gorica ima pet bodova, a po četiri su osvojili Dinamo i Slaven Belupo.

Lokomotiva i Istra 1961 imaju po dva boda, a bez bodova je Rudeš.