Serie A

Milan i Roma uvjerljivi; Napoliju tijesna pobjeda

U posljednja dva susreta 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Roma ostvarili su uvjerljive pobjede. Milan je kao domaćin svladao Cagliari sa 4-1, dok je Roma kao gost nadigrala Salernitanu sa 4-0.
Sport / Nogomet | 29. 08. 2021. u 23:29 Bljesak.info/Hina

Roma i Milan bili su uvjerljivi u drugom kolu Serie A.

Milan je kao domaćin svladao Cagliari sa 4-1 (4-1), dok je Roma kao gost nadigrala Salernitanu sa 4-0 (0-0).

Svih pet pogodaka u Mianu postignuto je u prvom poluvremenu, od toga četiri u razdoblju od 12. do 23. minute. Milan je poveo sjajno izvedenim slobodnim udarcem Tonalija (12), ubrzo potom poravnao je Deiola (15) lijepim udarcem glavom, da bi Milan do nove prednosti stigao uz mnogo sreće kada je udarac Leaoa na putu prema golu pogodio Diaza (17) i promijenio smjer.

Na 3-1 povisio je Giroud (24) na ubačaj Diaza, a francski veteran je postavio i konačni rezultat sigurno izvedenim kaznenim udarcem u 43. minuti.

Rade Krunić odigrao je čitav susret, dok je Ante Rebić u ekipu Milana ušao u 68. minuti.

Za razliku od Milana, Roma je sve svoje pogotke postigla u drugom poluvremenu. Dva puta se lijepim udarcima s distance u strijelce upisao Pellegrini (48, 79), a po jedan gol su dodali Veretout (52) i Abraham (69).

Milan i Roma tako su ostali stopostotni sa po šest bodova, kao i Lazio, Inter i Napoli, Cagliari je ostao na jednom, a Salernitana bez bodova.

Nogometaši Napolija zadržali su stopostotni učinak 2-1 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Genoe ranije u nedjelju.

Napoli je poveo u završnici prvog poluvremena preciznim udarcem Ruiza (39) s ruba kaznenog prostora, početkom nastavka Genoa je, činilo se, izjendačila kada je Pandev u 54. minuti iskoristio pogrešku vratara Mereta i sa 20-ak metara pogodio praznu mrežu.

No, sudac Di Bello je nakon pregleda snimke ustanovio kako je Meret promašio loptu jer je bio nepropisno zaustavljen od strane domaćeg napadača Bukse. Ipak, Genoa je poravnala golom Cambiasa (69) iz velike blizine, ali je Napolijev džoker u Đenovi bio Petagna (84) koji je poentirao glavom samo dvije minute nakon ulaska s klupe.

Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu za Genou koja je i dalje bez bodova.

U nedjelju su još igrali Sassuolo i Sampdoria, a utakmica je završila 0-0.

REZULTATI 2. KOLA:

Petak:

Udinese - Venezia 3-0 (Pussetto 29, Deulofeu 70, Molina 90+4)
Verona - Inter 1-3 (Ilić 15 / Lautaro 47, Correa 83, 90+4)

Subota:
Atalanta - Bologna 0-0
Lazio - Spezia 6-1 (Immobile 5, 15, 45+2, Felipe Anderson 47, Hysaj 70, Luis Alberto 85 / Verde 4)
Fiorentina - Torino 2-1 (Gonzalez 41, Vlahović 70 / Verdi 89)
Juventus - Empoli 0-1 (Mancuso 21)