Serie A

Udinese iznenadio Milan na San Siru, pobjeda Intera u Bergamu

Nogometaši Udinesea iznenadili su Milan u gostima te su slavili 1-0 u ogledu 11. kola talijanske Serie A za svoju premijernu pobjedu ove sezone.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2023. u 00:25 Bljesak.info

Nenadano je klub iz Udina kod Milana ostvario prvu pobjedu nakon čak sedam remija i tri poraza dosad u prvenstvu.

Utakmica je odlučena kada je Argentinac Pereyra, u 62. minuti, postigao jedini pogodak na ogledu iz jedanaesterca.

Sažetak utakmice OVDJE

Kriza Milana tako je nastavljena. Gledajući Serie A i Ligu prvaka Milan u posljednje četiri utakmice ima remi i tri poraza. Milan je ostao treći na ljestvici, dok se Udinese popelo na 16. mjesto.

Inter, Milanov gradski rival, nije napravio krivi korak u ovom kolu. U gostima je svladao Atalantu s 2-1.

Inter tako nastavlja dominirati ove sezone u talijanskoj Serie A, u 11. kolu Nerazzurri su svladali Atalantu u Bergamu 2-1.

Inter je poveo u 40. minuti kada je turski nogometaš Calhanoglu realizirao udarac s bijele točke. U 57. minuti je Calhanoglu bio asistent, a neumoljivi Lautaro Martinez je postigao pogodak za 2-0.

Argentinac Martinez je uvjerljivo najbolji strijelac Serie A, ovo mu je bio već dvanaesti ligaški pogodak ove sezone.

Do kraja je domaćin samo smanjio na konačnih 1-2. Strijelac je bio Scamacca u 61. minuti. GOLOVI

U prvom subotnjem susretu Napoli je osvojio gostujuće bodove pobjedom 2-0 kod posljednjeplasirane Salernitane.

Raspadori u 13. i Elmas u 82. minuti bili su strijelci za aktualnog prvaka Italije.