Tuzli pobjeda i ostanak u ligi

Prvak Zrinjski sezonu završio uvjerljivim porazom

Sport / Nogomet | 28. 05. 2023. u 18:50 M.V. | Bljesak.info

Osvajač dvostruke krune, HŠK Zrinjski, završio je natjecateljsku sezonu uvjerljivim porazom kod Tuzla Cityja (0:3). Sezona je za Plemiće očito završila osvajanjem Kupa BiH, kasnije i proslavom dvostruke krune, pa se vidjelo da u Srebreniku igrači Krunoslava Rendulića samo čekaju da idu na odmor.

Rendulić je neke glavne igrače već oslobodio obaveza, a ekipa koju je poslao na noge Tuzli doživjela je težak poraz. Tuzlaci, kojima je pobjeda donosila siguran ostanak u ligi, poveli su već u 17. minuti preko Miće Kuzmanovića, a u 63. nakon kornera je pogodio Irfan Hadžić.

Bivši napadač Zrinjskog nije želio proslaviti pogodak, a malo kasnije Đorđe Pantelić iskoristio je lošu reakciju obrane Zrinjskog i pogodio za 3:0.

U 79. minuti Dušan Pantelić je dobio drugi žuti karton, ali Zrinjski ni s igračem više nije uspio postići počasni pogodak.

Plemići su ovim porazom malo pokvarili još jednu fantastičnu sezonu, ali su svejedno završili s 20 bodova više od drugoplasiranog Borca.