Pukla petarda

Tuzla City razmontirao Sarajevo, Afrikanac radio nered u obrani domaćih

Tuzlaci su na Bilinom polju utrpali Sarajevu čak pet komada.
Sport / Nogomet | 10. 08. 2022. u 21:50 M.V. | Bljesak.info

Nakon tri uzastopne pobjede Sarajevo je doživjelo i prvi poraz. I to uvjerljiv. Na zeničkom Bilinom polju, gdje će Sarajevo igrati dok traju radovi na Koševu, Tuzla City razmontirao je svog domaćina s 5:1.

Velike probleme oslabljenoj obrani Sarajeva radio je Amadou Coulibaly, nogometaš iz Malija kojeg je ekipa Dragana Jovića dovela ovog ljeta. Coulibaly je izborio jedanaesterac i postigao treći gol.

Tuzlaci su poveli golom Mehidića, a do poluvremena na 2:0 povisio je Petar Mišić iz jedaneaesterca. Sve nade Sarajeva u preokret ugasio je brzonogi Coulibaly u 15. sekundi drugog dijela, i to na asistenciju Mišića.

Potop Sarajeva zaokružili su Đokanović pogodivši svoju mrežu u 82. minuti, te pričuvni igrač Semir Smajlagić koji je u 90. posgodio za 5:0.

Na kraju je ekipa Feđe Dudića samo ublažila poraz, a strijelac je bio Hamza Čataković.

Inače, bila je ovo zaostala utakmica prvog kola, a nakon poraza Sarajevo je palo na drugo mjesto, iza Širokog Brijega.